NaNoWriMo - 1. týden

9. listopadu 2015 v 20:31 | Ariven |  Ze života
Nejdřív jsem přemýšlela, že bych psala článek o NaNoWriMo každý den, ale myslím, že takové týdení reporty budou lepší.
Pro začátek, co to tedy to NaNoWriMo je? National Novel Writing Month, česky tedy Národní měsíc psaní knih, je, navdory názvu, událost, kdy se pisatelé z celého světa snaží napsat 50 000 slov za jeden jediný měsíc.
To je 1 667 slov denně.
Délka jedné kapitoly Ledové princezny se pohybuje přibližně mezi 1 000 až 2 000 slovy a víte, jak velké mezi těmi kapitolami bývají přestávky. (Pokud nevíte, produkuji tak dvě za měsíc.)
Upřímně, nepředpokládám, že napíšu 50 000 slov. Už teď jsem dost ve skluzu. Ale píšu denně a píšu na své poměry hodně a o to mi přesně šlo.A teď už k údajům za první týden, tedy od neděle 1.11. do neděle 8.11.
Začala jsem velice úspěšně. Za první den jsem napsala 2 000 slov.
A pak to šlo z kopce. Jakože hodně. Teď se mi sloupečky, znázorňující počet slov smutně krčí hluboko pod čárou, které by se měly dotýkat, nebo ji v lepší případě i přesahovat.
V neděli jsem měla mít 13 333 slov.
Počet slov v neděli, 8.11.: 6 272


Ale hej, není to špatné. Vlastně jsem se sebou celkem spokojená. Za celé NaNoWriMo 2014 jsem totiž napsala pouhých 8 315 slov, takže rozhodně pokrok.

Co se příběhu týče... Začátek za moc nestojí. Vlastně myslím, že až to dopíšu, budu začátek úplně předělávat, ale teď se o to nestarám, teď prostě píšu.
Abych to nenechávala beze jména, mám na NaNo stránkách jako název Ti, kdo vládnou nad smrtí. Je to fakt jenom provizorní, prostě ať tam nemám "To be determined", jako minulý rok. Děj vymýšlím za pochodu a prostě doufám, že se hlavní postavy co nejdřív namočí do nějaké pořádného problému (a to by přinejmenším u Anarii neměl být problém... A ta už s sebou stáhne všechny ostatní.)

A už se mi během letošního ročníku stalo pár věcí, co... no, co se vám asi jentak nestanou. Jedna veselá a jedna neveselá, ale za to dosti poučná. Protože volné hodiny pro představují víceméně jen hodinu času, kterou k ničemu nevyužiji, začala jsem nosit do školy notebook a psát tam. Jenže! Mám na kolenou/lavici notebook, v klidu píšu, většina spolužáků je někde v Albertu nebo co já vím a pak se začnou trousit zpátky a já desetkrát za pět minut odpovídám na dotaz "co děláš?". A tak jsem se rozhodla, že musím chodit psát někam jinam a konkurz na školní psací koutek vyhrála záchodová kabinka s oknem v prvním patře. Asi prvních pět minut to bylo dost divné, psát na záchodě, ale po chvíli mi to ani nepřišlo.
No a ta druhá věc je, že se mi ve středu povedlo předávkovat se kofeinem. Konvice silného černého čaje večer ke psaní, proč ne. Ve dvě hodiny hrnek kafe, protože jsem se rozhodla psát místo spánku, to už tak úplně okay není. Ve čtyři další, to opravdu není dobrý nápad. Třetí kafe v půl sedmé před odchodem do školy, Ariven, ty jsi snad úplně blbá. Bylo mi zle. A pak mi bylo ještě hůř. Cítila jsem se, jako bych měla zvracet, ale nezvracela jsem. Pak pro mě přijel otec do školy. Pak jsem hodně moc pila a následně kofein vylučovala z těla a pak jsem spala a pak to už bylo dobré.
Ale fuj, nikdy víc. Dobře, asi se mi to nestalo naposledy, ale budu se snažit si tohle hlídat. A až zase budu chtít psát přes noc, do rána musím vydržet bez kafe, nebo prostě žádné psaní radši nebude.

A odměna pro ty, kteří dočetli až do konce! Každý týden zakončím článek pěti playlisty z 8tracks, které jsem během toho týdne poslouchala a získaly si mě.

Swords and Magic Známe se velmi dlouho a naši lásku zničí snad jen pád 8tracks. Je to jeden z prvních playlistů, na které jsem na té stránce narazila, ještě než jsem si vytvořila profil.
Let me introduce my beautiful music world od Aynarry. Objevila jsem tenhle playlist plný fantazie, který voní po vzdálených světech, teprve před pár dny, ale jsem nadšená.
Slytherin and Ravenclaw nebo vlastně cokoliv od jeho autorky. Takový temnější, ale nádherný a inspirativní.
Warrior Queen která má tři díly, další dva si můžete najít na profilu autora/ky. Smrtící, zuřivá a krvežíznivá, píše se v popisku. Taková sice má hlavní hrdinka zrovna není (aspoň většinu času), ale stejně se mi s tímhle playlistem píše dobře.
Crown of diamonds and starlight Jak jinak dát tomuto výpisu korunu, než doslova? A třeba vás u tohohle playlistu napadne něco, co dá korunu i vašemu příběhu...

To by bylo všechno, držte mě i všem ostatním Wrimos palce :)

Ariven
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Camilla Říhová Camilla Říhová | Web | 10. listopadu 2015 v 9:08 | Reagovat

Wow... tak zaprvé, takový vzhled blogu jsem ještě neviděla. Prostě úžas...
Za druhé, mám chuť si tě přidat do oblíbených... otázka, můžu prosím? :)
Za třetí k článku: Je to zajímavá výzva, slyším o tom poprvé a přeji ti hodně štěstí v tom! Možná bych ti poradila, piš jak chceš, nesoustřeď se na počet slov, protože pak to psaní jde trochu obtížněji ;)
Těším se na další články a zaručeně mě zde zase očekávej! ;)

2 Avannea Avannea | Web | 10. listopadu 2015 v 19:37 | Reagovat

Ahoj, já jsem se nakonec zúčastnit nerozhodla, protože prostě nestíhám a na psaní mám momentálně příliš málo času a pak by pro mě ten stres, že jsem v časovém presu asi nebyl nejlepší :) Já mám ráda, když mám dost času, ale kdo ví, možná příští rok... Jinak ale moc díky, že jsi se o tom na svém blogu zmínila, protože jinak bych se o tom nejspíš nikdy nedověděla ;) A určitě budu sledovat, jak ti to jde a jak se posouváš dál a rozhodně souhlasím s Camillou, piš jak ty chceš! A hodně štěstí A.

3 Ariven Ariven | Web | 10. listopadu 2015 v 21:32 | Reagovat

[1]: Děkuji za chválu :) Do oblíbených si mě samozřejmě přidat můžeš, to se vůbec nemusíš ptát!

[2]: Tak třeba ten příští rok :)

Já se při psaní většinou na počet slov nijak zvlášť nesoustředím... Jenom prostě teď se přes listopad. Je to celkem zajímavá změna, takhle na měsíc přestat psát mým obvyklým způsobem, neohlížet se zpátky, nic neupravovat a nějak zvlášť nepřemýšlet nad opakováním slov a tak (to všechno se upraví potom) a prostě jet dopředu :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.