Září 2015

7 smrtelných hříchů knihomola

30. září 2015 v 0:28 | Ariven |  Projekty
Tenhle tag vídám na blogu poměrně často, až mi to nedalo a řekla jsem si, že se také zapojím. Nikdo mě nenominoval, ale já jsem trash a je mi to jedno.
Nebudu to déle okecávat, jdeme na to...

Chamtivost
Jakou nejdražší a nejlevnější knihu doma máš?
Hm... Nejsem si úplně jistá, ale řekla bych, že nejdražší bude taková veliká encyklopedie oceánu. Koupili mi ji kdysi rodiče, takže nevím, kolik stála, ale tipuju, že dost. A zároveň je i největší kniha, kterou mám. A je vážně pěkná.
A nejlevnější? Původně jsem myslela, že to bude nějaký úlovek z Levných knih, ale nakonec vyhrála Tell the Wolves I'm Home, kterou jsem v Anglii ulovila v Poundlandu, což je obchod, kde mají všechno za libru. Momentálně ji mám rozečtenou a doporučuju :)

Na podzim v novém

27. září 2015 v 14:19 | Ariven |  Ze života

Většina lidí na začátku školního roku řeší, s kým budou sedět, ale už nepřemýšlí, kdo bude sedět za nimi. Ne, že by na tom zas až tolik záleželo, ale letos za mnou sedí jeden chlapec a máme hrozně nekompatibilní způsob sezení. Zatímco on si většinou natahuje nohy rovně dopředu, já jsem zvyklá mít nohy jakoby pod židlí a tak do sebe pořád kopeme. Ale jinak je ten chlapec hrozně fajn a společně se svým spolusedícím jsou to takové ty "bordel-dělající" typy, což mi vyhovuje. Já totiž sama od sebe s žádnými nepřístojnostmi nezačnu, ale jak se něco děje poblíž, ráda se lehce namočím.
Ariven je rebel. Trošku. Trošičku. Fakt jenom maličko.
Dobře, vlastně málokdy dělám něco jiného, než že se blbě směju.

Ledová princezna - 6. kapitola

19. září 2015 v 17:26 | Ariven |  Ledová princezna
Ha, tak tohle jste určite nečekali! Ale je to tak, po více jak měsíci je tu konečně 6. kapitola. Co k tomu říct... Omlouvám se za tak dlouhou přestávku, ale tohle jsem nemohla betě poslat dřív, než jsem dopsala 7. a 8. kapitolu, protože jsem až do poslední chvíle nevěděla, co bude v jedné kapitole a co už v další... Ehm, a pak, když už jsem skoro odesílala, něco mě popadlo a já asi tak polovinu téhle kapitoly úplně přepsala. Jsem si jistá, že k lepšímu.
Doufám, že jste po takové době nezapomněli a snad tu stále je někdo, kdo si pokračování Ledové princezny rád přečte...Krize střední školy

13. září 2015 v 21:01 | Ariven |  Ze života

Za posledních pár dní je toto asi tak osmý pokus o sepsání něčeho takového.
Na začátek se omluvím, že jsem v poslední době nekomentovala vaše články a teď mířím hlavně na SP a její Okřídlené zlo. Po dvou proflákaných měsících najednou škola. Říkala jsem si, že to půjde. V jistých ohledech to i celkem jde. Většinu spolužáků jsem po prázdninách viděla ráda (po ZŠ v tomhle ohledu nemám vysoké nároky; stačí, když mě ráno pozdraví a reagují, když je oslovím), vstávání mi nedělalo až tak velké problémy (jako, dělalo, ale zvládala jsem to)... Ale nevím, tak druhého, možná třetího září se něco pokazilo a já ztratila chuť a sílu cokoliv dělat. I když jsem spala (na své poměry) dost, pořád jsem se cítila unavená, chtělo se mi kvůli každé blbosti brečet a nedokázala jsem se na nic pořádně soustředit. V úterý mě začalo bolet v krku a mamka mě nechala do konce týdne doma. Během toho jsem se tak nějak sebrala, ale bojím se, že v pondělí to na mě zase padne.