Postel, jídlo a hry

21. srpna 2015 v 23:47 | Ariven |  Ze života
...plus sem tam nějaké to čtivo, to jsou víceméně mé prázdniny.
Tedy, v červenci jsem byla na týden u babičky, pak jsem se na další týden nastěhovala Nakarrial do karavanu a následně jsem si ji odvezla na pár dní k sobě, ale tím výčet nějakých zajímavějších aktivit končí.
Ještě jsem vlastně dostala nabídku na nezávazný sex, ale to jsem odmítla.
Ale znovu od začátku. Byla jsem u babičky. Ve Slezsku. To znamená úžasná čtyřhodinová cesta autem. Kromě toho to taky znamená sdílení jednoho pokoje s rodiči. A zrovna bylo Tour de France a v tom pokoji jsme měli televizi a tatínek samozřejmě musel sledovat. Ale ten týden, to se dá přežít. Navíc babička dělá božské polévkové nudle.


Sotva jsem se vrátila domů, zase jsem jela pryč, na Lipno, otravovat týden Nakarrial a její rodiče. První dny bylo hnusně, takže jsme celou dobu seděly v karavanu, pak bylo vedro, takže jsme radši seděly před karavanem. Prý z nás měl celý kemp srandu... Taková popularita, a to aniž bychom pro to něco udělaly!
Tam jsem ji taky přiměla, aby si založila blog. A taky aby se se mnou podívala na Tanz der Vampire, což je muzikál, který se snažím více či méně nápadně všem vecpat, ale většinou se mi to nedaří. Tak mě napadá, že bych vám to mohla taky zkusit v nějakém článku vnutit. Vlastně jsem jeden čas uvažovala, že bych si založila celou rubriku na muzikály, ale pak mě napadlo, že by to stejně moc lidí nezajímalo.

Herbert. Protože Herberta má rád každý.

Ale zpět k věci. Na Lipně jsem strávila týden a když jsem odjížděla, vzala jsem si milou Nakarrial s sebou. Z toho bylo několik dní sezení u notebooku, s výjimkou jednoho dne, kdy jsme vyrazily do Tábora do podzemních chodeb. Živily jsme se povětšinou pečivem, pizzou a vietnamskou restaurací, až na jeden oběd, kdy jsem se odvážně pustila do vaření špaget, což byl můj zatím vůbec největší kuchařský počin. Vím, že je to smutné, babička (ne ze Slezska, ale ta druhá) říká, že kvůli tomu nevdám.
Po té, co jsme vrátili Nakarrial, započalo období flákání se. Vypěstovala jsem si úžasný denní režim, tedy chození spát v sedm ráno a vstávání ve dvě, kterého se snažím s blížícím se školním rokem zase zbavit. Odehrála jsem skoro celou kampaň hry Heroes V., pak jsem se zasekla na misi, kde mám zabít chlapa, kterého jsem předtím sama oživila (no nenaštvalo by vás to?), ale když ho zabiju, tak si zase vesele vstane z mrtvých a prý to bude dělat tak dlouho, dokud nezabiju nějaké draky. Takže jsem tu hru zase na půl roku odložila a místo toho sáhla po The Sims. Tam jak někdo umře, může mi tak maximálně zalehnout postel. Zajímavé je, že jsem skoro celé prázdniny nesáhla na rozehrané Dragon Age: Inquisition. Určitě podvědomě čekám na školní rok a první písemku z biologie, abych měla kvůli čemu odkládat učení. (Pro všechny učitele biologie, kteří kdy budou číst tento článek: Neučíte mě. A pokud jsem na té fotce v menu náhodou podobná vaší studentce, ta holka je určitě moje dvojnice nebo tak něco.)

Před prázdninami jsem si plánovala, jak strašně moc budu číst a kolik filmů zkouknu. No, přečetla jsem celkem pět knih (Sabriel, Stepfordské paničky a celou trilogii Levé ruky boží) a počítám, že dokonce prázdnin ještě dočtu rozečtenou Zuřící bouři. Je toho míň, než jsem si představovala, ale není to úplně špatné. Co se sledování týče, filmy jsem viděla dva; Místnost sebevrahů (na Lipně s Nakarrial) a Úplné zatmění, na které jsme se dívaly včera s mamkou. Když to skončilo, ptala se na název a já se bojím, že za pár dní přijde s tím, že paní vedoucí chce tipy na filmy.
Taky jsem si říkala, jak budu psát. Jak můžete vidět, to moc nevyšlo. Teď, namotivovaná dvěma komentujícími slečnami, jsem se do toho konečně jakž takž dala, ale kolik času jsem měla a kolik jsem ho proflákala... Styď se, Ariven. Ale i když jsem teď začala pořádně psát, nevím, kdy se dočkáte další kapitoly, protože v původní verzi příběhu jsme měla takové zbytečné deus ex machina, kterého se snažím zbavit a kvůli tomu potřebuju, aby se ve chvíli, kdy se na jednom místě něco děje, stalo něco i jinde, takže řeším, kam přesně umístit kterou scénu... Ale snad už to brzy pošlu betě :)
Když jsme u psaní, rýsují se mi v hlavě nápady na dvě kratší povídky z univerza Ledové princezny. Jedna odehrávající se jenom pár let zpátky, o Saríje, která v příběhu nemá moc prostoru a přitom nebýt jí, Ilysaia by nenechala zorganizovat výpravu za ledovou princeznou. Navíc když jsem nad ní tuhle zamyslela, došlo mi, že kdyby byl celý příběh z jejího pohledu, mohla by působit téměř dokonale kladně a prostě bych vám ráda tuhle postavu ráda ukázala v jiném světle. Druhá povídka by zaujímala místo mnoho let zpět, krátce před tím, než ledovou princeznu ovládla její vlastní moc a ona začala to svoje "budu největší vládkyně a nastane věčná zima"... Pokud bý vás některé z povídek zajímala, ozvěte se v komentářích. Nejspíš to napíšu tak jako tak, ale když budu vědět, že je zájem, bude se mi psát líp.

Myslím ale, že už jsem kecala dost. Pokud jste dočetli až sem, gratuluji a děkuji. Zároveň bych chtěla požádat prvního komentujícího (pokud to nebude někdo, komu je celý článek u jeho ctěného pozadí a jenom sem přišel propagovat svůj úžasný blogíseQ, v tom případě prosím dalšího v pořadí), aby mi napsal nějaké číslo mezi 1 a 30. Nehodlám s tím dělat nic důležitého, ale někdy v budoucnu napíšu, k čemu jsem to chtěla.

Pac a pusu... nebo radši ne, líbat neznámé lidi je nezdravé,

Ariven
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Slečna Postradatelná Slečna Postradatelná | E-mail | Web | 22. srpna 2015 v 22:48 | Reagovat

Určitě napiš kteroukoliv z těch povídek, stejně si je všechny přečtu :D. áš celkem rušno koukám, ale to je dobře, takhle mít nabyto. Lepší než jako já ležet jenom online u seriálů.
Jop a abych nezapomněla, 27. Mám to číslo ráda.
Jinak mě napadlo, jestli bys nechtěla napsat nějakou povídku, co se odehrává v součastnosti, protože, nevím proč, ale líp se mi čtou, když jsou "dnešní". Nevím, zkus se nad tím zamyslet, protože jestli tě něco napadne, určitě to sem hoď, přečtu si to :). A děkuju moc za všechny super komenty u mě na blogu :)
P.S.: Určitě napiš i něco k těm muzikálům, ráda si nechám nějaký vnutit :D

2 Jade Jade | Web | 27. srpna 2015 v 16:38 | Reagovat

Na to, jak líně zní nadpis, koukám, že toho stíháš celkem dost.:-) Pobavila mě část určená pro učitele biologie. A proč sakra v mém životě není nikdo, kdo umí božské polévkové nudle?

3 Kai Kai | E-mail | Web | 30. srpna 2015 v 1:49 | Reagovat

Tyjo, taky se vždycky přemotivuju, co všechno udělám, začnu dělat a tak...a nakonec stejně vstanu ve 12, pak se 6 hodin probouzím a večer už není moc co dělat, takže jsem aktivní max u počítače a (to ani ne při psaní) playstationu. Bordel na stole, který se mi nějak vytvořil taky nejsem schopná uklidit, takže tu pracuju fakt na titěrném místečku a zkus mi říct, že nechápu, jak je to namotivování super věc :D Ne, fakt ti věřím, že to s prokratinací nedotáhneš takhle daleko a fakt to namotivování využiješ :D A nabídka nezávazného sexu? Až takhle se ti vyvrbily prázdniny, jo? :D No, léto bouří hormony, pravda, pravda... a muzikálovou složku, hele... pokud budeš fakt chtít nějakou založit, tak mě čekej jako věrnou návštěvnici! Protože na to jak je miluju jsem jich viděla hrozně málo a určitě bych si nějakej skvělej nechala doporučit :3 :D a jinak se mi líbí ještě tvůj výběr her - já teď dohrála The Last of Us, a i když to není úplně fantasy (no, z nějakého důvodu mě moc fantasy hry neberou, i když jinak mám fantasy ráda a hlavně ho ráda píšu), tak ti to můžu jen vřele doporučit. Je to tak dojemný a skvělá promyšlená grafika, nádherný děj a pokud se do něj fakt položíš a začneš i prozkoumávat jednotlivá místa a nejen posouvat děj dopředu, tak se ti otevře i tolik vzpomínek, awww; jinak taky TombRider (alá Lara Croft) je taky hodně super :) Jinak jsem přemýšlela dost o tom zahrát si ty Heroesy, ale nevím, jestli bratr má V.... sorry, rozkecala jsem se o hrách (špatné)... asi bych měla víc začít navštěvovat blogy o make-upech :D :D :D A jinak kámošku s blogem podporuji (y) ;) Je to super věc

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.