Červen 2015

Vnitřní krása (drabble)

28. června 2015 v 14:34 | Ariven |  Kratší záležitosti
Zlehka jsem jí odhrnul pramen vlasů z bledé tváře a opět se zadíval na ten úžasný počin přírody.
"Jsi nádherná," zašeptal jsem roztouženě. "Jsi jako prosluněný jarní den. Kdybys byla růží, sjížděli by se lidé z daleka, jen aby mohli navštívit zahradníka, který by měl tu čest tě opatrovat.
Avšak, říká se, že nejdůležitější krása je ta vnitřní. Teď ale vidím, že i té máš na rozdávání. Ve skutečnosti se mi zdá oslnivější, než ta na povrchu a já se nemůžu dočkat, až tě poznám ještě hlouběji..." dokončil jsem se zasněným úsměvem monolog.
Mé zakrvácené prsty znovu sevřely skalpel.

Původně to měl být jenom takový kousíček textu, ale nakonec jsem změnila názor, smazala pár slov a vzniklo tedy drabble. Ani nevím, jak mě vůbec napadlo něco takového napsat, prostě jsem přemýšlela o pojmu "vnitřní krása" a pak se mé myšlenky najednou stočily tímhle směrem...

Návrat domů

21. června 2015 v 23:45 | Ariven |  Ze života
Setmělou chodbou se rozléhaly kroky. Po roce úplného ticha to působilo skoro nepatřičně a slova a vzpomínky, dávno uložené ke spánku, se probudily, zvědavé, kdo si dovolil narušit jejich klid. Neznámý vetřelec došel až k obrovským dvoukřídlým dveřím a v momentě, kdy se jich dotkl, dveře se samy otevřely a vpustily jej do velkého kruhového sálu. Všude vládla neproniknutelná tma, ale narušitel dobře věděl, kam jít. Zastavil se přímo uprostřed místnosti před obrovským svícnem, škrtl sirkou a zapálil prostřední svíci, nejvyšší ze všech. Jakmile knot chytl, vzplály i ostatní svíčky, zároveň se rozsvítila všechna světla na celém sídle a ve všech krbech se rozhořel oheň. Světlo také odhalilo totožnost tajemného vetřelce. Vysoká bledá zrzka se spokojeně rozhlížela kolem sebe a na tváři jí zářil šťastný úsměv.
"Jsem doma," zašeptala Ariven.Ano, jsem doma. Jsem zpátky. A nehodlám nechat světla svého sídla znovu zhasnout.
To samozřejmě neznamená, že k tomu nedojde. Ale zjistila jsem, že mám sklon nejen mizet a utíkat, ale zároveň se i vracet. Ano, návrat po roce je skoro jako začátek od nuly, ale pořád je to návrat.
Co bude teď, ptáte se? Ptám se i já. Smazala jsem z blogu vše, kromě básní. Jediná věc, ohledně které mám nějaké plány, je Ledová princezna - snad si na ni někdo vzpomíná ještě odsud či z pevnosti Tisíce životů - kterou hodlám začít zveřejňovat ve vylepšené verzi opět od začátku. Prvních několik kapitol, které už byly upraveny, by mělo přijít brzy, dále se pak uvidí, ale o prázdninách by měl být čas a, co je u mě mnohem větší problém, energie.
Dále bych chtěla něco sepsat o svém nedávném výletu do Anglie a snad i nějaký ten článek o tom, co jsem vlastně zač.
A dál? Dál se uvidí. Právě teď jsem zpátky, nadšená a plná odhodlání a chystám se to znovu rozjet.
Tak mi držte palce.

Ariven

Příběhy

21. června 2015 v 23:43 | Ariven
Název: Ledová princezna
Betareader: Azzie
Anotace: Před lety uvrhla na království desítky let kruté zimy. Dnes je spoutána kletbou a spí, skrytá lidským zrakům, téměř zapomenuta. Země, kterou se snažila ovládnout, se rozpadla a vzniklé mocnosti stojí na pokraji války.
Král jednoho z nových království se rozhodne získat na svou stranu legendární ledovou princeznu. Vyšle tedy čtveřici bojovníků, aby zlomili princezninu kletbu. Ale je to opravdu dobrý nápad?
A co mezitím chystá nepřítel?
Stav: Psaní pozastaveno, probíhají úpravy starších částí